Senalp Header

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi

Plovdiv Ziraat Ve Tarım Üniversitesi

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi toplam 5 fakülteden oluşmaktadır. Bulgaristan’ın tek yüksek eğitim veren ziraat üniversitesidir. YÖK tarafından tanınmaktadır. Okulun İngilizce yabancı dil hazırlık sınıfı Plovdiv’deki hazırlık sınıfları arasında en iyi olanıdır. Ayrıca hazırlık sınıfı sertifikasının Bulgaristan’ın tüm üniversitelerinde geçerliliği vardır. Ziraat ve Tarım Üniversitesi şimdilerde yeni bir gelişim etabına girmektedir. Öğrenim planları ve programları modern bir şekilde gelişmekte ve Avrupa standartlarına en uygun hale getirilmektedir.

Plovdiv’in merkezine 5 dakika mesafededir. Okulun kendine ait kapalı yüzme havuzu, futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortları mevcuttur.
Okulun İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi öğrencilerimiz tarafından çok tercih edilmektedir. Tıp bölümü eğitimi alacak olan öğrenciler 1 yıl bu üniversitede yabancı dil eğitimi alırlar. Öğrencilerimiz için yeni yapılacak olan yurt binaları okulu daha tercih edilir hale getirmektedir. Okul akademisyenleri öğrencilerimizle birebir ilgilenmekte ve her zaman çalışma olanağı sağlamaktadırlar. Öğrencilerimizin kaçırdığı dersler hususunda ayrıca zaman ayırarak tekrar dersleri yapmaktadırlar.

Üniversitenin Bulgaristan Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu Ulusal Değerlendirme ve Akreditasyon Kurumu tarafından son kurumsal akreditasyonu 2 Kasım 2006 tarihinde verilmiş olup, 6 yıllık geçerliliği bulunmaktadır. Kurum tarafından verilen değerlendirme notu : ” Çok İyi ”

KONAKLAMA

Yurt binası üniversite kampüsünün içerisinde yer almaktadır.Yurt odaları 2 kişilik olup; odalarda dolap, masa, sandalye, yatak, banyo ve wc bulunmaktadır. Yurt binaları dışarıdan bakıldığında eski gibi gözüksede odalar öğrenci konforuna, ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmiştir. Ziraat ve Tarım Üniversitesi yönetimi Universium öğrencileri için yeni yurt binaları yapımına başlamışlardır. Yurt Ücretleri 50 – 70 Euro arasındadır.

FİYAT BİLGİSİ

Ekonomi : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Turizm : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Ziraat Turizmi : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Tarım Mühendisliği : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Bağcılık : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Ziraat Ekonomisi : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

İşletme Yönetimi ( Management) : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Pazarlama ( Marketing ) : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Ekoloji : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Hayvancılık : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Bitki bioteknolojisi : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO

Ziraatçilik : (Yıllık) Hazırlık 2500 EURO / Lisans 2500 EURO